Daar ben ik weer – YouTube – Nieuws

En daar ben ik weer. Het gaat goed… o nee, dat moet ik eigenlijk niet zeggen. De laatste keer dat ik dit zei, kreeg ik een hartinfarct en lag ik drie dagen op de hartbewaking.

En weet je, voor iemand met autisme overkomt je alles en kun je nergens op reageren. Geen vraag kan ik beantwoorden, want: “het is zoals het is.”

“Lig je lekker?” wordt er gevraagd terwijl ik op de brancard lig. Ik denk dan: maakt het wat uit? Ik moet zo snel mogelijk naar Leeuwarden om schijnbaar gedotterd te worden. Het kan me niet schelen, ik lig in een ambulance en dat is genoeg. Rijden met die handel. Maar er kwam alleen een zachte “ja hoor” uit mijn mond. Wat moet je anders zeggen?

Ik wilde alleen maar van de pijn af, wat ik dan ook wel liet weten. Maar ik moest even geduld hebben. En als het dan gebeurt, gaat het ineens snel: infuus erin, tabletten slikken en nitraat onder de tong. Hopla.

Bij het ziekenhuis meteen naar de operatieruimte. Op de tafel, armpje strekken, valium erin. Ondertussen werden er allerlei spullen uitgepakt. En daar lig je dan, in je onderbroek, met allerlei plakkers op je borst en buik, een beetje afwachten wat er allemaal gaat gebeuren.

De drie dagen dat ik weg was, voelden als een week. De tijd ging zo langzaam. Afgesloten van je eigen wereld. Gelukkig had ik mijn mobiel en iPad mee, dus ik kon Netflix kijken. Maar ook dat verveelt na een aantal uur.

Wat wel fijn was: ik zat vast aan bed door al die sensoren. Ik moest dus plassen in een fles en voor elk dingetje (een glaasje water) op de knop drukken. En je wilt niet lastig zijn, dus dat doe je niet zo snel.

Toen de mogelijkheid kwam om een mobiel hartmeetkastje om mijn nek te krijgen, pakte ik die meteen aan. Heerlijk: wandelen over de gangen en plassen op een wc.

Dus om even af te sluiten: er komen begin februari nog een aantal dingen aan. Daar ben ik heel benieuwd naar. MRI-scan – fysiotherapie – gesprekken? En misschien weer een operatie, wie weet?

Ik ga weer naar bed. Ik houd je op de hoogte!


book icon Pop-Up Nieuws
Voetballer die uit de kast kwam diep geraakt door ‘homofobe’ oud-club
→ Video: Londenaren stappen in onderbroek de metro in


Wie kan vergeven, is gezonder: ‘Minder angst, minder somberheid, minder boosheid’


social_youtube_square icon Pop-Up YouTube Filmpjes en Documentaire


.: Kindsterretje Wilma werd verkocht op ’n bierviltje in de kroeg | RTV Oost
.: Komt koud winterweer snel terug?❄️ | Modelbespreking
.: Deze chihuahua met twee pootjes werd bijna ingeslapen
.: Keegan Hirst praat over zijn coming-out
.: Dietrich versus Garbo: Hollywoods meest fascinerende rivaliteit | volledige documentaire

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *